В Україні зростає популярність електронних послуг: значну популярність серед водіїв набирає онлайн-сервіс обміну прав водія, повідомляє Урядовий портал.

За перші 10 місяців 2022 року в результаті обміну, втрати або крадіжки видано 502 527 посвідчень водія, а за аналогічний період 2023 року це число збільшилося на 163 000. З травня цього року обмін прав водія доступний через додаток «Дія».

Спочатку громадяни могли забрати готовий документ у сервісному центрі МВС. Проте з 15 листопада «Дія» запровадила можливість замовити права водія у будь-якому відділенні Укрпошти або кур'єром у будь-яку точку України.

Для замовлення посвідчення водія онлайн фізичним особам необхідно зайти в «Електронний кабінет водія» або додаток «Дія» на своїх телефонах.

Процес передбачає вказівку причини обміну, вибір способу отримання (у сервіс-центрі, відділенні Укрпошти чи кур'єром) та завершення оплати. Далі заява автоматично відправляється до сервісного центру МВС, обробляється протягом 3 днів, посвідчення водія виготовляється та зберігається. Якщо було обрано доставку, Укрпошта надсилає її за вказаною адресою.

Популярні статті зараз

"Хлопчик" або "дівчинка"? Як вибрати найсмачніший оселедець до свят

Гола Леся Нікітюк засвітила стоячий сосок під час відвертого показу: Даша Астаф'єва відпочиває?

Росіяни тішаться кровопролиттю в Ізраїлі

ОПЗЖ пішло в контрнаступ: кияни будуть платити доньці Бойка за користування картками

Показати ще

Крім того, у Головному сервісному центрі МВС розширено послуги для українців за кордоном. В «Електронному кабінеті водія» минулого місяця було запущено міжнародну доставку водійських посвідчень до Польщі, і цією послугою вже скористалися 1100 осіб.

З 20 листопада перелік країн міжнародної доставки розширився. Громадяни, які проживають в Чехії, Німеччині та Італії, тепер можуть замовити онлайн-обмін посвідчення водія у разі втрати, псування, зміни персональних даних або закінчення терміну дії.

Нагадаємо, мобілізацію в Україні кардинально змінять: що задумали у Верховній Раді

Раніше «Акценти» повідомляли, жорстко "відшили" Героя ЗСУ: група "Антитіла" потрапила у гучний скандал. Куди дивився Тарас Тополя?

Як повідомляли «Акценти»,"гірше, ніж можна собі уявити": що приготувала доля українському народу