Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець провів робочу нараду із головою Одеської обласної військової адміністрації Олегом Кіпером та керівниками Державного агентства лісових ресурсів України і Державної екологічної інспекції України.

Серед піднятих питань:

Водозабезпечення. Одещина є одним з найпроблемніших регіонів, що потребує альтернативних джерел постачання питної води населенню. Ключове зараз – схвалення урядової програми водозабезпечення прифронтових територій та прийняття в її межах рішень щодо Одеської області.

Ліси. Область лідирує у передачі самозаліснених територій до ДП “Ліси України”. З 2023 року по Україні погоджено передачу 50 тис. га, серед них 10 тис. га – на Одещині. Перехід усіх лісів до ДП “Ліси України” – один з ключових пунктів Державної стратегії управління лісами до 2035 року.

Паливна деревина. Ситуація контрольована. У 2024 році реалізовано понад 15 тис. кубометрів дров, залишки на складах – понад 2125 кубометрів паливної деревини. Дрова можна придбати як в онлайн-магазині “ДроваЄ” з доставкою, так і офлайн в лісових господарствах Одещини.

Збитки довкіллю від війни. Лише на Одещині зафіксовано майже 300 випадків шкоди довкіллю на понад 45 млрд грн. Накопичено майже 22 тисячі тонн відходів руйнації. Триває робота над комплексним рішенням їх зберігання.

Популярні статті зараз

Profit Lady Катерина Шухніна та її примітивне шахрайство

Свіжа схема розкрадання бюджетних коштів в Кременчуцькій міській раді

Безкоштовний відпочинок у Карпатах: українці можуть насолодитися розкішною тишею за "просто так"

Лилия Ребрик оголила свое тело, приспустив халатик: "На ночь обязательно.."

Показати ще

Крім того, Руслан Стрілець разом із Міністром навколишнього середовища Республіки Молдова Серджіо Лазаренку оглянули Спасо-Преображенський кафедральний собор в центрі Одеси, який постраждав внаслідок ракетного обстрілу.

Також Міністри ознайомилися з роботою лабораторії моніторингу вод Південного регіону. Вона є однією з чотирьох унікальних лабораторій європейського зразка, створених в Україні в межах виконання Водної Директиви ЄС. Щомісячно лабораторія досліджує більше 80 проб води за 93 показниками (не лише з Одеської області, а й 6 сусідніх). Вона перевіряє якість води для питних потреб населення, зокрема міст Одеса, Болград, Кілія та Вилкове за 28 показниками. А також бере участь у спільних відборах проб на транскордонних ділянках з Молдовою та Румунією.