«Через російську збройну агресію заміновані території – наш біль на багато років уперед. 156 тис. км² – стільки замінованої території маємо сьогодні в Україні. Уже сьогодні нараховано понад 57 млрд євро екологічних збитків. Війною пройдено 30 тис. км² лісів, з них 4500 км² – заміновані. 12 тис. км² наших заповідних територій потенційно заміновані. Вони будуть розміновані в останню чергу. Це означає, що через міни ми втрачаємо наше біорізноманіття», – наголосив Руслан Стрілець.

За його словами, розмінування – важлива складова обрахунку збитків довкіллю. Без цього їх рахувати неможливо. Це одна з ключових складових Пункту 8 Формули миру Володимира Зеленського про екологічну безпеку.

«Успіхи України на ринку гуманітарного розмінування колосальні. На початок 2023 року ми не мали жодної машини для розмінування. Було 6 операторів гуманітарного розмінування. Зараз працює понад 60 машин, операторів – 36. Кількість саперів збільшилась із 1500 до 4500. Наші розробники активно використовують БПЛА із сенсорними технологіями для пошуку вибухонебезпечних предметів. В Україні уже можуть ідентифікувати потенційно забруднені території за допомогою супутникових знімків та нейромереж», – зазначив Руслан Стрілець.

Завдяки новітнім технологіям наші науковці змогли проаналізувати шкоду, завдану ґрунтам Харківщини внаслідок вибухів. Вона складає понад 37 млрд грн. За 2023 рік ми повернули до використання 18 тисяч км² території. З них 750 км² – ліси.

«Дякую Юлії Свириденко за активний рух у розв’язання проблем розмінування в Україні та плідну співпрацю в межах Пункту 8. Дякую за відкритість та готовність до співпраці Міністра екології Азербайджану Мухтара Бабаєва та посла Азербайджану в Україні Сеймура Мардалієва. Попереду маємо багато заходів для співпраці. Очікуємо на Саміт миру 15-16 червня у Швейцарії та Кліматичний саміт СОР29, який цьогоріч пройде у Баку. Робимо усе можливе для об’єднання світу навколо цієї глобальної мети», – підсумував Руслан Стрілець.

Популярні статті зараз

Колаборант-утікач Костя Калоша (Костянтин Бедовой) назвав бійців 3 ОШБ гвалтівниками, катами і вбивцями

Колишня дружба, російський паспорт, та безвілля у столичній висотці: історія однієї війни не на полі бою

Чи зливає ПриватБанк дані ТЦК: фінустанова надала відповідь і шокувала користувачів

"Обезьяна редкой породы": звезда Instagram Настя Покрищук в одних трусах испугала турков своим изуродованным лицом

Показати ще