У разі проведення чергових виборів президента України чинний глава держави Володимир Зеленський немає жодних шансів переобратися повторно. Про це у коментарі заявив колишній нардеп від партії «Свобода» Ігор Мірошниченко.

За його словами, він дуже критично ставиться до нинішньої влади, а також дуже незадоволений діями Володимира Зеленського.

«У мене є мільйон претензій і до нього, і до його команди, і до Верховної Ради, яка є недієздатною, на мою думку, не самостійною та найслабшою з історії українського парламентаризму», - зазначив він.

Більше того, Мірошниченко переконаний, що подібні невдоволення чинною владою в особі Зеленського відчувають більшість жителів країни.

«До Зеленського будуть питання, і їх буде багато. Я впевнений, що він немає жодних шансів бути переобраним президентом на наступний термін після того, як ми здобудемо перемогу. Тому що всі ці питання виникнуть, їх буде поставлено грубо. І до речі, не лише українським суспільством, а й нашими міжнародними партнерами, які абсолютно всі все добре розуміють. Але сьогодні вони сприймають і Зеленського, і Україну загалом, не як політичну силу, з якою треба домовлятися, а з Україною, вони допомагають не Зеленському, вони допомагають Україні тим способом, яким вони можуть», - сказав він.

Популярні статті зараз

Нові «договорняки» ДСНС в Переяслав-Хмельницькому по «схематозу» впровадження систем оповіщення

БФ молодіжної ініціативи «Надія» передав допомогу Державній прикордонній службі України

Дарницький воєнком Руслан Тригуб, який п'яним лазив та ганьбився, продовжує очолювати ТЦК

Тіну Кароль запідозрили у роботі з росіянами: новий кліп потрапив у скандал

Показати ще

Водночас Мірошниченко наголошує: в умовах воєнних дій суспільство зосереджено насамперед на перемозі над Росією, а не перемозі над Зеленським. У зв'язку з цим Мірошниченко не поділяє думки низки експертів, які виступають за проведення виборів президента України в умовах війни.

«Я вважаю, що самі розмови щодо проведення виборів під час війни шкідливі. Неможливо проводити вибори, бо це не відповідає законодавству та не відповідає здоровому глузду», - зазначив він.

Колишній нардеп пояснив, що вибори під час війни неможливі через вимоги Конституції.

«У Конституції немає прямої норми – є дата виборів президента, є чітко вказані терміни проведення виборів до Верховної Ради та немає конкретного посилання на військовий стан. Але там чітко написано, що вибори президента та Верховної Ради регулюються законодавством, тобто Конституцією, посиланням законодавства, а у законі чітко написано під час воєнного стану вибори проводити неможливо, і ми це абсолютно чітко розуміємо», - пояснив він.

Крім того, Мірошниченко вважає, що проводити вибори зараз було б дуже великою небезпекою справді програти війну з РФ.

«Я був шокований, чесно кажучи, коли президент кілька днів тому почав публічно заявляти про те, що якщо американці нам не допоможуть, то ми програємо цю війну. Я вважаю, що Верховний головнокомандувач не має права такого говорити, навіть якщо у нас ситуація справді критична. Але тут зараз не йдеться про слова. Якби зараз були вибори, я думаю, що цим неодмінно, ще ефективніше, ніж вони це роблять зараз, скористалися москалі, тому проводити вибори зараз неможливо. Неможливо з усіх міркувань, зокрема з міркувань національної безпеки та неможливості дати москалям шанс розірвати наше суспільство зсередини», - підсумував він.

Варто зазначити, що низка експертів виступає за проведення виборів в Україні в умовах воєнного стану. Так, Герой України, колишній нардеп Григорій Омельченко заявляв, що в Конституції України чітко прописано термін повноважень президента, який не повинен перевищувати 5 років, тому після 20 травня 2024 року легітимність Володимира Зеленського, як глави держави, виявиться сумнівною. Водночас, народний депутат України 7-го скликання, журналіст, учасник Революції на граніті Олесь Доній говорив про те, що відмова України від проведення виборів, незважаючи на військовий стан, по суті робить народ авторитарною нацією.