У Польщі українські біженці часто стикаються з питанням позбавлення їхнього тимчасового захисту, особливо після повернення з поїздок до України. Як наслідок, вони втрачають статус біженця та доступ до різних пільг та підтримки. Проте є способи уникнути цих проблем, як наголошують експерти платформи міграції EWL.
Відповідні дані було опубліковано на сайті «24tv»
Для отримання тимчасового захисту у Польщі українці мають подати заяву на набуття статусу PESEL UKR протягом 30 днів після перетину кордону. Цей статус дозволяє їм перебувати за межами Польщі не більше ніж 30 днів за кожен виїзд. Порушення цих умов може призвести до анулювання статусу UKR, що призведе до втрати соціальних виплат.
Щоб не допустити такої ситуації, експерти радять українцям стежити за тим, щоб їхні закордонні паспорти ставили штампи під час кожного перетину українсько-польського кордону. Крім того, необхідно подати електронний документ у мобільному додатку Diia.pl. Ця документація допоможе довести, що їхнє перебування за межами Польщі не перевищує 30-денного ліміту, що знизить ризик втрати тимчасового захисту та соціальної допомоги.
Мінус сотні мільйонів у бюджеті країни: правоохоронці розслідують, як нардеп Шаповалов допомагав бізнес-партнеру ухилятися від податків
Налагодили ласу схему: як пилять державні гроші у Вишневій міській раді
Як головний поліцейський Волині Крошко "крошки" збирав під час війни
Безкоштовний відпочинок у Карпатах: українці можуть насолодитися розкішною тишею за "просто так"
Основними причинами втрати статусу PESEL UKR є:
Перебування за кордоном у Польщі понад 30 днів.
Нехтування інформуванням Управління соціального страхування ZUS у Польщі про будь-які зміни документів.
Ігнорування запитів ZUS на перевірку їхньої присутності в країні.
Отримання тимчасового захисту у іншій країні.
Якщо люди вважають, що їх статус UKR був анульований без будь-яких цих порушень, вони повинні звернутися до адміністрації найближчої комуни і подати заяву. Вони мають надати свій паспорт та номер PESEL, а також вказати точні дати виїзду та в'їзду до Польщі.