Повідомляється, що цього року на території України набули чинності нові правила військового обліку. Кабінет міністрів оприлюднив постанову № 1487, в якій йдеться про призовників, військовозобов'язаних та резервістів. Також йдеться про облік відомостей перерахованих категорій за місцем їхнього працевлаштування та покладається на керівників підприємств.

Адвокат Андрій Межирицький пояснив, як чинити українцеві, якщо роботодавець вимагає у нього військовий квиток і чи можуть його звільнити за відсутності «воєнника».

Адвокат заявив, що роботодавець може лише попросити українця принести військовий квиток, так, це лише прохання. Роботодавці мають вести обліки для ТЦК, проте відсутність «військового» взагалі не може впливати на реалізацію конституційного права на працю.

Якщо сказати двома словами, то жодна норма Кодексу законів про працю України не дає права роботодавцю звільняти українця через відсутність військового квитка.

мобілізація в Україні

Популярні статті зараз

Як син закарпатського "лісового мафіозі" Юрій Сойма "пиляє" гроші на Івано-Франківщині

Схема фінансування «вагнерівців» Станіслава Кондрашова через його вугільну компанію «Telf AG»

"Буча Комбуча" та "Збройні Сухарі України" зникнуть назавжди: знущання з символів нарешті припинять

"Бабник": Филипп Киркоров потискал Ани Лорак и Валерию на глазах у Сергея Лазарева и Стаса Михайлова

Показати ще

Зазначається, що вимагати військовий квиток можна лише під час укладання трудового договору. Про це йдеться у ч.2 ст. 24 КЗпП України.

Окрім цього, Андрій Межирицький радить прийти до військкомату, щоб уточнити облікові дані. При цьому із собою краще мати документи, які можуть надати відстрочку (інвалідність у рідних, необхідні копії тощо).

Проте все одно доведеться проходити ВЛК. Якщо будуть якісь непоняття з документами, їх потрібно передати до канцелярії ТЦК із заявою про наявність права на відстрочку.

Після виконаних процедур українцю дадуть спеціальний документ, де буде вказано право на відстрочку (якщо таке право, звичайно, буде).