ЗМІ вже описували ці події у своїх публікаціях, коли Кременчуцька міська громада розробили проект на впровадження систем оповіщення з очікуваною вартістю 88 млн грн за 45 систем. Також додали туди закупівлю 283 портативних радіостанцій і це при тому, що до обладнання систем оповіщення портативні радіостанції в такій кількості не мають ніякого відношення.

Тендер під тиском громадськості та журналістів був скасований, але жадібним до грошей ділкам це не завадило і вони вигадали нову схему.

Змінивши проект, додатково оплативши послуги за рахунок місцевого бюджету, передбачивши велику кількість сертифікатів до тендерної документації (тендер UA-2024-10-04-000200-a), тим самим штучно звузивши коло учасників в тендері, посадові особи Кременчуцької міської ради заздалегідь підготували шлях для перемоги в тендері компаніям ТОВ «КОМПАС ІНЖЕНІРИНГ» з обладнанням ТОВ «НВФ «Бранд Майстер Плюс».

В розпорядженні громади з'явилися копії договору між ТОВ «КОМПАС ІНЖЕНІРИНГ» та ТОВ «НВФ «Бранд Майстер Плюс», де чітко видно, що обладнання коштує 13,2 млн грн, а вже в кошторисі проекту вартість закупівлі складає 79 млн грн, а за впровадження 1-2 черги Кременчуцька міська рада готова заплатити 59 млн грн.

Популярні статті зараз

Центр протидії корупції звинуватив міністра оборони у зловживанні владою

Під час відкриття у Житомирі Центру захисту прав людини обговорили питання взаємодії щодо забезпечення громадянам права на чисте довкілля

БФ молодіжної ініціативи «Надія» та фонд «Батальон волонтер» передали допомогу ГУР МО

"Зачем это делаете на всеобщее обозрение?": полностью голая Вера Брежнева в душе потискала свою грудь

Показати ще

Варто також зазначити, що Кременчуцька міська рада в даній закупівлі здійснює подвійну оплату в сумі 5 млн грн за ключі шифрування радіоканалу, хоча в базовій комплектації передбачено і є в наявності шифрування радіоканалу.

Навіть якщо порівняти вартість обладнання ТОВ «НВП «Бранд Майстер Плюс» з цінами, які виросли як гриби в лісі, в Гатному, Вишневому на Київщині то, як не крути, а більш чим на 19-21 млн грн вартості за 45 систем оповіщення не накрутити. Однак ціль і завдання в Кременчуцькій міській раді з ТОВ «КОМПАС ІНЖЕНІРИНГ» інші, адже чим вище керівництво, тим більший апетит.

Таке ж обладнання виробника ТОВ «НВФ «Бранд Майстер Плюс», яке планує закупити Кременчуцька міська рада, було заплановано до поставки в м. Макарів на Київщині, де вартість 30 систем оповіщення коштувала 7 млн грн.

Хороша нажива на війні, бюджетних коштах Кременчуцької громади – 400%.

Як вбачається різниця в грошових коштах від ТОВ «НВП «Бранд Майстер Плюс» і ТОВ «КОМПАС ІНЖЕНІРИНГ» які сплачує Кременчуцька міська рада складає 55-60 млн грн. Це ті гроші, які панують "освоіти" з місцевого бюджет Кременчука.

Комісія Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель винесла рішення від 25.10.2024 року №17405-р/пк-пз по тендеру № UA-2024-10-04-000200-a і підтвердила порушення норм чинного законодавства при складанні тендерної документації на закупівлю.

В результаті було з’ясовано, що до вітчизняних виробників систем оповіщення ТОВ «НВП «ГАЛТЕХНОКОМ», ТОВ «Вуличне радіо», ТОВ «НВП «ОЗОН С» та інших компаній з міської ради Кременчука за ціновими пропозиціями не зверталися. Вітчизняні виробники також підтвердили, що ціни на системи оповіщення завищені на 400%.

Дуже дивно (чи ні), що при вартості систем оповіщення 18-20 мільйонів гривень державні посадовці платять з місцевого бюджету 79 млн грн (в тому числі 59 млн грн за 1-2 чергу впровадження) і не торгуються.

Додатково ще громадськості оприлюднили матеріли, а також підтвердження вітчизняних виробників систем оповіщення ТОВ «НВП «ОЗОН С» та ТОВ «НВП «ГАЛТЕХНОКОМ» з реальною вартістю на обладнання, коли тендер відбувся і пропозицію одного з учасників, який надав ціну 48 млн грн, що на 10 млн грн менше очікуваної вартості, а ТОВ «КОМПАС ІНЖЕНІРИНГ» визнано переможцем в тендері з ціною 52,8 млн грн.