Оскільки українці готуються до чергового непростого опалювального сезону, серед похмурих прогнозів є певний простір для оптимізму, особливо коли йдеться про перспективу відключення електроенергії. Тут ми описуємо найкращі сценарії управління перебоями у подачі електроенергії цієї зими.
Про це пише «progroshi»
За прогнозами міністра енергетики Германа Галущенка, майбутній опалювальний сезон не буде таким суворим, як попередній. "Сурової зими" побоюватися не варто, запевняє він. Міністр упевнений, що можливості ППО країни значно покращилися порівняно з минулим роком. Навіть якщо відбудуться інциденти безпеки, будь-які, що виникають в результаті відключення електроенергії, швидше за все, будуть короткочасними.
Однак Галущенко не зміг уточнити, які регіони можуть найбільше постраждати від потенційних збоїв. Він заявив: «Ми готуємося до сценаріїв, коли в результаті обстрілів відбуватиметься відключення світла, як максимально швидко його відновити, як максимально швидко відновити роботу як генерації, якщо це буде попадання в генерацію, або роботу відповідних магістральних підстанцій, якщо вони будуть об'єктом удару».
Він також наголосив, що за відсутності обстрілів безперебійне електропостачання буде забезпечено протягом усього опалювального сезону.
Мінус сотні мільйонів у бюджеті країни: правоохоронці розслідують, як нардеп Шаповалов допомагав бізнес-партнеру ухилятися від податків
Ситуація з системами оповіщення досі незадовільна: хто понесе відповідальність
Безкоштовний відпочинок у Карпатах: українці можуть насолодитися розкішною тишею за "просто так"
Головний "захисник" ветеранів Сергій Куніцин – суцільний скандал: розкішні готелі Європи, діаманти, рейдерство будинків і несплата аліментів
Аналогічної думки дотримується голова правління «Укренерго» Володимир Кудрицький. Він вважає, що без нових атак Росії на енергетичну систему можна запобігти масовим відключенням електроенергії.
«Якщо обстрілів не буде, то можна говорити, що майже у всіх випадках можна буде покрити споживання та уникнути масштабних відключень», – каже Кудрицький.
Однак він також визнав, що ситуація залежить від імпортної електроенергії. У разі незначного дефіциту, екстрена допомога може допомогти заповнити дефіцит.
Незважаючи на повідомлення про те, що деякі регіони готують графіки відключень електроенергії, керівник Бюро комплексного аналізу та прогнозів Сергій Дьяченко наголосив, що для відновлення енергосистеми докладено значних зусиль. Він вважає, що, виконавши ремонтні роботи у найкоротший термін, можна уникнути дефіциту енергосистеми у опалювальний сезон.
Однак Дяченко зазначив, що на результат може вплинути і суворість зими, оскільки екстремально низькі температури можуть перевантажити енергосистему. Якщо зима м'якша, необхідності в екстрених заходах та графіках подачі електроенергії не повинно бути.
«Але залежатиме також і від суворості зими, щоб не виникало додаткового навантаження на енергосистему через низькі температури. Якщо зима буде помірною, то у нас не повинно виникати аварійних режимів роботи та графіків постачання електроенергії», – вважає фахівець.
У Міненерго також уточнили, що не мають наміру з 1 жовтня вводити графіки відключення електроенергії. Такі графіки розглядатимуться лише у разі страйків на об'єкти енергетичної інфраструктури.