У серпні 2023 року українська влада вперше в Україні виявила наявність карантинного шкідника – жовто-коричневого мармурового клопа (наукова назва – Halyomorpha halys Stal., 1855). Спалах цього шкідника виявлено у місті Запоріжжі, у Дніпровському районі, а саме у межах вулиць Верхня, Незалежної України та проспекту Соборного у Запорізькій області.

Дану новину повідомили на сайті «agravery»

Державні фітосанітарні інспектори відділу фітосанітарної безпеки Головного управління державної виробничо-споживчої служби у Запорізькій області виявили цих комах на деревах граба (Carpinus). Проби було зібрано та відправлено на фітосанітарну експертизу до ГУ «Запорізька обласна фітосанітарна лабораторія», яка підтвердила наявність Halyomorpha halys.

У відповідь на це відкриття на території міста, загальною площею 2,46 га, запроваджено карантинний режим за Halyomorpha halys. Також затверджено план фітосанітарних заходів щодо локалізації та ліквідації цього карантинного шкідника.

Жовто-бурий мармуровий клоп

Популярні статті зараз

Зимові канікули для дітлахів: скільки та коли відпочиватимуть школярі

Системи оповіщення з Львівщини викликали сумніви громадськості

«Приводи» за проституцію і керування авто під наркотиками. ЗМІ розповіли історію Віолети Зайнуліної-Вайсман

Росіянин Олександр Галкін отримав український паспорт, а тепер краде зерно та торгує з окупантами

Показати ще

Жовто-коричневий мармуровий клоп вважається серйозним шкідником, оскільки він може вражати більше 100 різних видів рослин, включаючи економічно важливі культури, такі як фруктові дерева, деревні декоративні рослини та польові культури, такі як соя, сорго, кукурудза, пшениця, огірки, помідори та т. д. І дорослі особини, і німфи харчуються одними і тими ж рослинами, завдаючи шкоди плодам і роблячи їх непридатними для продажу, проколюючи шкіру рослини та вводячи травні ферменти для вилучення поживних речовин.

Це відкриття має важливе значення для українського сільського господарства, і вживаються заходи щодо усунення та пом'якшення загрози, яку цей шкідник становить для сільськогосподарських культур та рослин у регіоні.