У Національній соціальній службі заявили, що українці, які мають статус вимушених переселенців, мають підтвердити фактичне місце проживання. Їх можуть відвідати та перевірити відповідні соціальні працівники.

Цю інформацію надав портал «gsminfo»

Є кілька причин для такої перевірки:

1. Виявлення осіб, які отримали допомогу, але при цьому змінили місце проживання, наприклад, які повернулися на батьківщину або виїхали за кордон.

2. Щоб оновити облік іммігрантів у межах однієї спільноти.

Популярні статті зараз

Найвищий рейтинг серед військово-політичного керівництва у Залужного, Буданова і Зеленського: опитування

"Кеш - це король: Микола Томенко поставив питання, коли ліквідують "маршрутну мафію" у Києві

Ситуація з системами оповіщення досі незадовільна: хто понесе відповідальність

Вот это гибкость: Тина Кароль показала необычную позу в постели, Дан Балан оценил бы

Показати ще

3. Для перевірки та визначення можливості отримання соціальної допомоги.

Справа в тому, що в даний час кількість людей зі статусом переселенців постійно збільшується, і виплатити допомогу всім може виявитися неможливим. У зв'язку з цим буде проведено перевірку та виявлено осіб, які найбільше потребують. Наприклад, якщо людина давно набула статусу переселенця і за цей час встигла влаштуватися на роботу і має можливість забезпечити себе або свою сім'ю, то допомога цій особі або окремій сім'ї може припинитися. Натомість ці кошти будуть спрямовані на підтримку більш нужденних громадян.

Також є українці, які виїжджають за кордон, не повідомивши відповідних організацій, і продовжують отримувати українські виплати. Наразі це заборонено, тому метою перевірок є виявлення таких осіб.

Загалом гроші переселенців продовжать надходити на їхні рахунки. Проте їхній розмір не збільшиться. Це, як і раніше, становитиме 2000 гривень на одну дорослу та 3000 гривень на неповнолітню дитину або людину з обмеженими можливостями.

Також вже стартував прийом заявок у рамках програми isRecovery. Програма передбачає виплату компенсацій сім'ям, чиї будинки були пошкоджені або зруйновані внаслідок бойових дій. Подати заявку в Дія можна, попередньо відкривши спеціальну карту Відновлення в додатку Ощадбанку. Далі після перевірки розміщення спеціальна комісія визначить розмір допомоги та зарахування її на рахунок.