Про це заявила міністерка захисту довкілля та природних ресурсів Світлана Гринчук під час панелі «Критично важлива сировина» в Італії, яка стала частиною підготовки до Української конференції з питань відновлення URC 2025.

«Ми розуміємо, що видобувна галузь буде відігравати ключову роль у відновленні України. Наше завдання — створити не просто комфортні умови для інвесторів, а й окреслити чіткі правила, щоб ця сфера працювала за екологічно дружніми стандартами», — зазначила Гринчук.

Під час дискусії українські та італійські компанії обговорили сучасні технології видобутку. Міністерка наголосила, що Україна активно вивчає міжнародний досвід ранньої оцінки впливу на довкілля у видобувній сфері. «Такий підхід дозволить нам впроваджувати проєкти ефективніше та мінімізувати негативний вплив на природу», — підкреслила вона.

Серед важливих кроків у реформі надрокористування Гринчук назвала:

  • адаптацію українського законодавства до європейських стандартів і впровадження прозорої системи ліцензування через електронні аукціони;
  • оновлення програми розвитку мінерально-сировинної бази до 2030 року з фокусом на стратегічно важливі родовища;
  • оцифрування геологічних даних: цього року планують перевести у цифровий формат не менше 50% архівних матеріалів;
  • перехід від радянської системи обліку запасів до міжнародних стандартів ООН.

«Ми хочемо не просто видобувати сировину, а створювати повноцінні ланцюги доданої вартості. Це означає, що українські підприємства повинні не лише видобувати, а й переробляти ресурси, розвиваючи власне виробництво», — наголосила міністерка.

Популярні статті зараз

Прокуратура розслідує діяльність ПРАТ "ДІПРОЗВ’ЯЗОК"

Забудовник Дніпра Вадим Єрмолаєв продовжує годувати та поїти окупантів: гарно заробляє на торгівлі за агресором

Церква забороняє: в які дні не можна пекти Паски, названі сприятливі дати

Дуже татуйована бабуся роздяглася до трусів, щоб показати, на що вона витратила понад мільйон гривень

Показати ще

Наразі уряд завершує розробку нових нормативно-правових актів, які покликані зробити інвестування у сферу надрокористування ще привабливішим. Україна готова до сталого розвитку галузі та залучення стратегічних партнерів для спільної роботи над «мінералами майбутнього», що будуть ключовими для високотехнологічних секторів економіки та зеленого переходу.