Ініціатива Кабміну та Президента України щодороздачі 1000 гривень кожному українцеві викликала широкий резонанс і неоднозначну реакцію серед громадян. Дана ініціатива відкрила недосконалість кадрів президентської команди, відповідальні за фінансовий блок.
Про це повідомляє адвокат Василь Костюк в своєму фейсбук.
«Однією з причин обурення громадян стало те, що буквально з 1 жовтня в Україні було підвищено податки з метою збільшення бюджету для фінансування військових витрат. Аргументація підвищення полягала в тому, що держава потребує значних ресурсів для підтримки Збройних сил, закупівлі озброєння, забезпечення обороноздатності країни та фінансування військових програм. У такому контексті ініціатива про виплату 1000 гривень виглядає нелогічно і навіть суперечливо, оскільки громадяни змушені віддавати більше своїх доходів до бюджету» - зазначає Василь Костюк
«Така непослідовна політика ставить під сумнів компетентність чинних посадовців і підкреслює проблеми у плануванні бюджетних витрат. Зокрема кадри в оточенні президента, які відповідають за фінансово-бюджетний блок являються не достатньо компетентними. Власне тому ми являємося свідками популістичних рішень, які суперечать одне одному» - звертає увагу адвокат Костюк.
За словами Костюка, експертне середовище вже обговорює підвищення ключового податку в наступному році – податку на додану вартість (ПДВ).
Чорні лісоруби прагнуть повернути контроль: Держекоінспекція Закарпаття зазнала інформаційних атак після початку перевірок
Не буде навіть меддопомоги: чоловіків поставили перед важким вибором
К Александру Эллерту на свидание? Ксения Мишина разделась догола и побрила свою ...
"Божественная Катюша": заезда "Кухни" Кузнецова восхитила снимком с райского отдыха, Анна Кошмал оценила
«ПДВ ж є податком на споживання. Сплачувати його повинні всі споживачі товарів і послуг незалежно від категорії (фізичні чи юридичні особи), соціального стану та рівня доходу споживача, і легальності цих доходів. Тобто платитимуть навіть ті, хто отримує "чорні" або "сірі" зарплати. Пропонується збільшити стандартний ПДВ з 20% до 22%» - говорить Василь Костюк.
«Податок на додану вартість являється дуже чутливим, адже саме не чисті на руку компанії намагаються мінімізувати сплату ПДВ до бюджету, залучаючи до роботи конвертаційні центри. Саме через діяльність таких конвертаційних центрів мінімізовуються податки та відмиваються кошти. Гори чорної готівки йдуть в тінь. Внаслідок цього бюджет несе великі збитки у вигляді не сплачених податків. Збільшення відсотку ПДВ тільки стимулюватиме компанії йти в тінь, та не сплачувати податки» - зазначає адвокат.
«Тому державі важливо більш обдумано підходити до теми підвищення податків та малоефективної роздачі коштів. Необхідно створювати умови для людей та бізнесу завдяки грантовим програмам, пільговим кредитним програмам, які будуть давати додатковий стимул економіці країни» підсумовує Василь Костюк.