Учасники обговорили поточну ситуацію та план дій відновлення річки, схвалений Кабінетом Міністрів України.

У заході взяли участь голова Комітету з питань екологічної політики та природокористування Олег Бондаренко, член Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Андрій Стріхарський, перший заступник Міністра Олена Крамаренко, очільники Держводагентства, Державної екологічної інспекції України, голова Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко, голова громадської організації «Захист малих річок України» Олександр Розанов, представники ГО «Хорти Богуслава» Влас Березовий та ГО «Врятуймо Рось» Ірина Бало, автор петиції щодо відновлення річки Рось Владлен Ковтун та інші.

За словами Світлани Гринчук, питання відновлення річки Рось вимагає кроссекторального підходу та передбачає такі заходи як:

  • посилення відповідальності за порушення водоохоронного законодавства;
  • обмеження або зміни умов водокористування в разі настання маловоддя;
  • зміни до Порядку видачі дозволів на спецводокористування та низка змін до Водного Кодексу;
  • управління безгосподарськими гідротехнічними спорудами та їх інвентаризація;
  • розроблення та затвердження водогосподарського балансу річки Рось;
  • інвентаризація приток річки та розроблення програм їх відновлення тощо.

Очільниця Міндовкілля наголосила усім учасникам процесу та відповідальним виконавцям плану з оздоровлення річки на забезпеченні виконання цих заходів.

«Серед пріоритетів сьогодні – чіткий план інвентаризації усіх гідротехнічних споруд водних об’єктів річки Рось, які необхідно ліквідувати. Маємо кардинально змінювати наші підходи до управління водними ресурсами та їх збереження. Деякі об'єкти потребують тривалих робіт, але є й ті, де можна почати діяти зараз. Крім того, особливим є сьогодні питання видачі дозволів на спеціальне водокористування та виконання усіх необхідних умов, а також упорядкування прибережних захисних смуг місцевою владою. Ці питання потребують особливої уваги для забезпечення сталого водокористування», - зауважила Світлана Гринчук.

Популярні статті зараз

Криптобіржа Plain Chain стала розсадником шахраїв: хто стоїть за сумнівними схемами

Не буде навіть меддопомоги: чоловіків поставили перед важким вибором

Добкін вже зняв військову форму і повернувся до улюбленої справи: махати кадилом московських попів

"Гібрид кажана та пантери": дивний "кіт-вампір" поставив мережу на вуха

Показати ще

За її словами, проблематика Росі з нами вже багато років, і це питання не вирішиться за один день. Вона є характерною для великої кількості річок України. Важливо розуміти, що жоден з державних органів не може вирішити цю ситуацію сам на сам – це вимагає спільної та системної роботи всіх залучених сторін. Плануємо і надалі регулярно проводити такі зустрічі та відстежувати хід виконання Плану дій, фіксувати проблеми і вирішувати їх оперативно.