20 вересня 2024 року під гаслом «Зробимо Україну чистою разом!» фахівці Державної екологічної інспекції України на чолі з першим заступником голови Держекоінспекції Дмитром Зарубою, а також інспектори Столичного округу під керівництвом Яни Майбороди, начальника ДЕІ Столичного округу, спільно з працівниками Національної бібліотеки України для дітей під керівництвом генерального директора Алли Гордієнко, долучилися до Всесвітнього дня прибирання «World Cleanup Day». Цьогоріч захід відбувся на території Сирецького дендрологічного парку в Шевченківському районі міста Києва.
Всесвітній день прибирання «World Cleanup Day» започатковано в Естонії у 2008 році з ініціативи громадської організації «Let’s Do It!». Ідея полягала в тому, щоб за один день очистити всю країну від сміття. Тоді понад 50 тисяч естонців вийшли на прибирання, що стало прикладом для багатьох інших країн. У 2018 році було організовано перший глобальний World Cleanup Day, в якому взяли участь понад 17 мільйонів людей.
Головною метою заходу є привернення уваги громадян до важливості охорони довкілля, належного поводження з відходами та відповідального споживання.
Розпил на мільйони: у Кременчуцькій громаді готують масштабну схему
Мінус сотні мільйонів у бюджеті країни: правоохоронці розслідують, як нардеп Шаповалов допомагав бізнес-партнеру ухилятися від податків
«Приводи» за проституцію і керування авто під наркотиками. ЗМІ розповіли історію Віолети Зайнуліної-Вайсман
К Александру Эллерту на свидание? Ксения Мишина разделась догола и побрила свою ...
Фахівці Держекоінспекції України та Столичного округу своїм прикладом закликають українців об'єднувати зусилля у боротьбі за чисте довкілля, навіть у складних умовах, формувати екозвички та піклуватися про нашу планету.
Основні цілі прибирання «World Cleanup Day»:
1. Боротьба з забрудненням: зменшення кількості сміття в довкіллі, включаючи пластик, побутові відходи та інші види забруднення.
2. Підвищення екологічної свідомості: залучення суспільства до усвідомлення проблеми забруднення та важливості переробки відходів.
3. Формування глобальної співпраці: об’єднання людей з різних країн, національностей та культур для спільної боротьби з глобальною проблемою.
Варто відзначити, що цьогоріч до акції долучилися 91 мільйон учасників із 211 країн світу. Державна екологічна інспекція України підкреслює: нехай над Україною панує мирне небо, а наша країна буде чистою!
Довідка:
Зареєструвати результати своєї участі можна на міжнародному сайті planetheroes.pl/worldcleanupday або за посиланням. До 25 вересня 2024 року включно. Це важливо для підрахунку та підтвердження національних результатів, а також для отримання онлайн-сертифікату учасника.
Організатор заходу: Всеукраїнський молодіжний рух «Let’s do it Ukraine» спільно з міжнародним рухом «Let’s Do It World» та Міжнародним молодіжним рухом «School Recycling World». Генеральний партнер: корпорація «Біосфера». Генеральний медіапартнер: 1+1 media.