29 липня 2024 року на Черкащині відбулося виїзне засідання Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування, на порядок денний якого було винесено питання «Формування системи державного екологічного контролю за європейським принципом: поточний стан та перспективи».

Так, Держекоінспекція України планує найближчим часом в Поліському, Центральному та Південно-Західному округах реалізувати пілотний проєкт щодо постійного перебування інспекторів в пунктах екологічного контролю на територіях відповідних ОТГ, з метою здійснення більш ефективного контролю за станом довкілля. Реформа також передбачає створення сучасних лабораторних центрів.

Більш детально про те, як буде реалізовуватися цей проєкт у Житомирській та Рівненській областях, і які кроки вже зроблено на шляху його реалізації,учасникам засідання розповів Євгеній Медведовський.

Так, на території, за якою здійснюється контроль Державною екологічною інспекцією Поліського округу, в рамках пілотного проекту буде створено три пункти екологічного контролю (ПЕК) – один на Житомирщині (з центром у с. Березівка, до якого увійдуть Житомирська, Березівська, Оліївська ТГ), два на території Рівнещини (з центром у с. Городок – Рівненська, Городоцька, Шпанівська, Олександрійська, Здолбунівська ТГ, та у м. Сарни – буде охоплена частина Сарненської ТГ).

Фахівцями Інспекції проведено моніторинг щодо наявності на зазначених територіях суб’єктів господарювання, які здійснюють скиди забруднюючих речовин у водні об’єкти, атмосферу, а також підприємств у сфері управління відходами та виробників сільськогосподарської продукції. У полі особливої уваги також - основні лісокористувачі та об’єкти природно-заповідного фонду, основні водні артерії.

Популярні статті зараз

Кар’єри – «під ключ»: як Опімах з Держгеонадра допомагає Шапранупривласнювати підсанкційні родовища

Розпил на мільйони: у Кременчуцькій громаді готують масштабну схему

Як син закарпатського "лісового мафіозі" Юрій Сойма "пиляє" гроші на Івано-Франківщині

Софія Ротару показала себе вперше за довгі часи: хусточка та без волосся

Показати ще

Окрім збору інформації про діяльність суб’єктів господарювання, до основних функції ПЕК належатиме робота з застосунком «ЕкоЗагроза», а також заходи, не пов’язані з перевірками суб’єктів господарювання: виявлення фактів браконьєрства, виявлення фатів незаконних порубок лісових насаджень, випалювання сухої рослинності, інших порушень природоохоронного законодавства, проведення у відповідні періоди операцій «Новорічна ялинка», «Первоцвіт», «Нерест», «Сезон тиші», «Сезон полювання», тощо.

Технологічність (кожна група інспекторів забезпечена усім необхідним – формою, засобами), сучасний підхід (використання супутникових даних з доступом до реєстрів та баз даних), прозорість (порушення та факти шкоди довкіллю фіксуються в єдиній відкритій системі) – чинники, завдяки яким нова дворівнева система екологічного контролю стане максимально наближеною до європейських стандартів, - наголосив Євгеній Медведовський та зазначив, що колектив ДЕІ Поліського округу вітає майбутні зміни у системі екоконтролю запроваджених Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України, Державною екологічною інспекцією України, на виконання вимог щодо майбутнього членства України в Європейському Союзі, та готовий їх втілювати і переконаний, що усі зазначені вище фактори разом із підвищенням рівня заробітних плат, покращенням умов праці інспекторів, разом зі зміцненням матеріально-технічної бази інспекції допоможуть залучити до служби найкращих, мотивованих фахівців, серед яких і ветерани війни, які пройшли перекваліфікацію для роботи в системі екоконтролю.