З 31 травня по 06 червня 2024 року територіальними та міжрегіональними територіальними органами Державної екологічної інспекції України проведено 221 захід контролю у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів, складено 248 протоколів про адміністративні правопорушення.

Загальна сума накладених штрафних санкцій складає 71 тис. грн. До Державного бюджету стягнуто 72 тис. грн. За порушення вимог природоохоронного законодавства розраховано збитків на суму 6 млн 25 тис. грн. Загальна сума пред’явлених претензій та позовів складає 768 тис. грн. Стягнуто збитків у добровільному та примусовому порядку на суму 1 млн 155 тис. грн.

Найбільш резонансною за порушенням вимог природоохоронного законодавства стала Одеська область.

Інспекцією Південно-Західного округу проведено розрахунок збитків на суму 5 млн 373 тис. 931 грн., за вилов водних живих біоресурсів у Тилігульському лимані, громадянином, без дозвільних документів на спеціальне використання природних ресурсів у межах території природно-заповідного фонду, в межах Регіонального ландшафтного парку «Тилігульський» біля с. Сичавка Южненської міської ТГ Одеського району. Матеріали скеровано до Комінтернівського районного суду Одеської області.