Напередодні було оголошено про 28 вакансій академіків та 75 вакансій членів-кореспондентів із 66-ти спеціальностей.

Найбільшою інтригою зборів було голосування за кандидатуру Голови Верховної Ради Руслана Стефанчука для отримання звання члена-кореспондента НАН України. Наперодні його кандидатуру, як «визначного юриста», підтримало відділення історії, філософії та права. Натомість в результаті таємного голосування на Загальних зборах кандидатура Стефанчука не набрала достатньої кількості голосів!

Нагадаємо, що родина Стефанчуків за останні 5 років закріпилася у статусі «нових смотрящих» за цілою низкою вузів та правових інітитуцій країни. Для прикладу, лише захист Стефанчука, як Голови Наглядової ради, утримає президента та уряд від звільнення ректора Київського національного університету імені Тараса Шевченка Володимира Бугрова. Як відомо, Петиція до Президента від студентів КНУ про корупційні та аморальні дії Ректора Бугрова набрала 25 тисяч голосів.

Тож віддамо належне академічній спільноті, яка попри тиск влади, не проголосувала за нового члена-кореспондента НАН від ЗЕ-команди.

Ця історія нагадує давні справи, коли кращі кадри із команди Януковича теж намагалися стати академіками. Тоді ні Табачник, ні Азаров так і не змогли заручитися підтримкою зборів НАН.

Популярні статті зараз

Вирубка дерев, вилов риби, забруднення земель: Держекоінспекція про найгучніші порушення тижня

Зарплату збільшать тільки обраним. Для освітян, науковців, медиків, ВПО, пенсіонерів влада грошей на наступний рік не знайшла, – Тимошенко

Найвищий рейтинг серед військово-політичного керівництва у Залужного, Буданова і Зеленського: опитування

Ксенія Мішина трусить своїми "принадами" поки Україна сумує: зухвале бікіні під час траура

Показати ще

Тож як бачимо, що попри передвиборчі обіцянки, чільні представники команди Зеленського за прагненням збагатитися бюджетними коштами, землею, званнями і посадами стали гідними учнями найгірших представників попередньої влади, яка нині обслуговує і підтримує Путіна в Росії.