Під головуванням начальника Державної екологічної інспекції у Донецькій області Олександра Євтухова, у м. Святогірськ відбулась робоча зустріч представників Інспекції із адміністрацією національного природного парку «Святі гори».
На зустрічі обговорювався стан зазначеного об’єкту природно-заповідного фонду внаслідок впливу збройної агресії російської федерації.
Національний природний парк «Святі гори» є за територією найбільшим об’єктом природно-заповідного фонду Донецької області та дорівнює 40,5 тис. гектарів.
У зв’язку із проведенням бойових дій на території парку доступ до нього обмежений. За інформацією адміністрації Парку встановлено про знищення пожежами та іншими механічними засобами понад 9000 гектарів унікальних природних комплексів.
Спеціальною комісією, яка створена відповідно до Методики визначення шкоди та збитків, завданих територіям та об’єктам природно-заповідного фонду внаслідок збройної агресії Російської Федерації, затвердженої наказом Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України від 13.10.2022 року № 424, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України від 16.11.22 року №1416/38752за, було детально обстежено лише 300 гектарів національного природного парку «Святі гори» де було забезпечено «умовно» безпечний доступ. На зазначеній ділянці зафіксований факт знищення природних комплексів внаслідок збройної агресії російської федерації, що спричинило збитки природно-заповідному фонду на суму 13,5 млрд. грн.
Розпил на мільйони: у Кременчуцькій громаді готують масштабну схему
Повістки поштою: коли чекати листа від ТЦК, хто визначає адресатів
Ситуація з системами оповіщення досі незадовільна: хто понесе відповідальність
Налагодили ласу схему: як пилять державні гроші у Вишневій міській раді
Також, збитки по засміченню земель природньо заповідного фонду Національного природнього парку «Святі гори» склали більше 16 млрд. грн.
За результатом зустрічі було вирішено про продовження спільної співпраці та з отриманням безпечного доступу до пошкоджених територій національного природного парку «Святі гори» здійснити їх дослідження з оцінкою основних втрат.