Про це розповів Міністр Руслан Стрілець на полях СОР28 в українському павільйоні, презентуючи бачення національного кліматичного треку.
“За 555 днів війни в нашій країні викиди СО2 сягнули 150 млн тонн. З них 60 млн тонн – спровоковані пожежами та військовою діяльністю. Кліматичні проблеми не чекають. Вони вже призводять до “вимирання” територій. Економічні втрати світу можуть сягнути 120-600 трлн доларів до 2100 року. Лише на Півдні України ми можемо втратити 1 млн га суходолу. Це майже як площа Чорногорії”, – зазначив Міністр.
За його словами, для України ефективна кліматична політика, це ще й питання руху до ЄС та зеленої відбудови. Тому вже визначено першочергові кроки, які наближають країну до цих цілей.
Серед запущених практичних процесів Руслан Стрілець відзначив:
•оновлення та удосконалення національної системи моніторингу звітності та верифікації викидів парникових газів;
Осудженна шахрайка Миколюк Ольга і надалі веде небезпечний бізнес в гаражі.
Ситуація з системами оповіщення досі незадовільна: хто понесе відповідальність
Як головний поліцейський Волині Крошко "крошки" збирав під час війни
Дуже татуйована бабуся роздяглася до трусів, щоб показати, на що вона витратила понад мільйон гривень
•запланований запуск пілотної системи торгівлі викидами у 2025 році із повним запуском у 2026 році. Це дозволить країні приєднатися до європейської СТВ. Адже ми не хочемо, щоб наші відстрочки по СВАМ або будь-які спеціальні умови, стали єдиною причиною, чому Україну не візьмуть у ЄС;
•відкриття спільно з німецькими партнерами Кліматичного офісу в Україні. Це майданчик для співпраці в рамках Паризької угоди та інструмент залучення інвестицій для зеленої відбудови;
•готовність України бути учасником карбонмаркету вже сьогодні. Маємо відповідні домовленості із Швейцарією та на шляху до співпраці з Японією щодо викупу надлишкових квот викидів.
“Чи бачимо ми Україну кліматично нейтральною в майбутньому? Так. Чи потрібно для цього реалізовувати національну політику в умовах війни? Так! Як сказав Президент Володимир Зеленський, відбудова України – це не тільки про те, що маємо зробити після нашої перемоги, а й те, що потрібно робити вже просто зараз. Тож продовжуємо працювати у цьому напрямку”, – наголосив Руслан Стрілець.