Україна нещодавно запровадила механізм звітності Common Reporting Standard (CRS), спрямований на полегшення автоматичного обміну фінансовою інформацією з метою оподаткування. Мінфін видав наказ, у якому докладно описано дані, які банки мають збирати та передавати до податкової служби.
Дану інформацію розмістили на сайті «agronews»
CRS – це міжнародний стандарт, що дозволяє обмінюватися інформацією про фінансові рахунки між країнами-учасницями. Фінансові установи, зокрема банки, кредитні спілки та страхові компанії, зобов'язані звітувати про рахунки фізичних осіб та організацій, які є їх резидентами, до компетентних органів своїх відповідних юрисдикцій.
З 1 липня підзвітні фінансові організації зобов'язані проводити заходи щодо перевірки як чинних, так і нових рахунків фізичних та юридичних осіб. Цей процес спрямований на виявлення облікових записів, які підлягають обміну інформацією відповідно до рекомендацій CRS.
Кар’єри – «під ключ»: як Опімах з Держгеонадра допомагає Шапранупривласнювати підсанкційні родовища
Повістки поштою: коли чекати листа від ТЦК, хто визначає адресатів
Як головний поліцейський Волині Крошко "крошки" збирав під час війни
"Робити це, як кролик": супербабуся влаштувала дуже відвертий показ на честь православного свята
Невиконання інформаційних запитів податкової служби може призвести до накладення штрафних санкцій, наразі розмір штрафу становить п'ять мінімальних розмірів оплати праці (близько 33,5 тис. грн).
Впровадження механізму звітності CRS є важливим кроком на шляху до підвищення фінансової прозорості та боротьби з ухиленням від сплати податків, оскільки забезпечує автоматичний обмін фінансовою інформацією між країнами для підвищення дотримання податкового законодавства.