Процес загальної мобілізації в Україні під час воєнного стану триває, і з 1 серпня для призовників набудуть певних змін. Однією з помітних змін є те, що призовники, термін військової служби яких закінчився під час військового стану та термін служби яких було продовжено понад встановлений термін, можуть клопотати про переведення до категорії мобілізованих, якщо вони прослужили не менше шести місяців під час військового стану.
Цю інформацію оприлюднили на порталі "volianarodu"
Крім того, з 1 серпня буде запроваджено щомісячну доплату для призовників. Важливо, що деякі роботодавці можуть вимагати від співробітників відвідування військових комісаріатів, навіть якщо людина не здатна до служби. У таких випадках адвокат Андрій Межирицький пояснює причини цього та дає рекомендації, що робити.
Наразі Міноборони проводить перевірки територіальних центрів призову та соцпідтримки для запобігання зловживанням. У разі виникнення будь-яких проблем громадянам рекомендується звертатися за допомогою до відповідних органів.
Мінус сотні мільйонів у бюджеті країни: правоохоронці розслідують, як нардеп Шаповалов допомагав бізнес-партнеру ухилятися від податків
Ситуація з системами оповіщення досі незадовільна: хто понесе відповідальність
Налагодили ласу схему: як пилять державні гроші у Вишневій міській раді
Безкоштовний відпочинок у Карпатах: українці можуть насолодитися розкішною тишею за "просто так"
Варто зазначити, що у червні 2023 року було внесено зміни до закону про мобілізацію.
Крім того, в Україні запроваджено нові правила для підприємств. Суми Стандарту економічної єдності (EUS) тепер враховуватимуться при визначенні того, чи підприємство вважається критично важливим. До цього критерію належить сплата податків, зборів та платежів (за винятком митних платежів) на суму понад 1,5 млн. євро протягом року. Критично важливими можуть бути також визнані підприємства ветеринарії, державні підприємства з контролю проб та інші, якщо вони відповідають двом та більше критеріям. Крім того, застосовуватиметься єдиний підхід до визначення чисельності призовників, які підлягають резервуванню та працюють в органах місцевого самоврядування та державних органах.