У Міністерстві юстиції України роз'яснили правила одержання відстрочки від мобілізації, повідомляє Politeka.net. Відповідно до нових змін у законодавстві, які набули чинності 30 червня, важливо приділяти догляду за родичами з інвалідністю та при цьому враховувати певні умови.
Згідно з поясненнями представників Міністерства, відстрочку від мобілізації тепер можуть отримати особи, які доглядають подружжя з інвалідністю І, ІІ або ІІІ групи, а також батьків або батьків подружжя/чоловіка з інвалідністю І або ІІ групи. Однак з'явилася нова умова – у цих осіб з інвалідністю не повинно бути інших працездатних родичів, які законодавчо зобов'язані їх утримувати.
Міністерство також вказало на інші умови, що стосуються права на відстрочку від мобілізації для догляду за людьми похилого віку або особами з інвалідністю.
Нагадаємо, 30 червня було підписано Президентом Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з окремих питань, пов'язаних із проходженням військової служби під час дії військового стану" № 3161-IX (законопроект № 9342). Цим законом було внесено зміни до абзацу одинадцятого частини першої статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію".
Кар’єри – «під ключ»: як Опімах з Держгеонадра допомагає Шапранупривласнювати підсанкційні родовища
Повістки поштою: коли чекати листа від ТЦК, хто визначає адресатів
Безкоштовний відпочинок у Карпатах: українці можуть насолодитися розкішною тишею за "просто так"
Вот это гибкость: Тина Кароль показала необычную позу в постели, Дан Балан оценил бы
Тепер відстрочку можна отримати лише у разі відсутності інших працездатних родичів, здатних утримувати особу з інвалідністю. Іншими словами, для підтвердження права на відстрочку необхідно надати додаткові докази відсутності інших працездатних родичів, які мають законодавчо утримувати особу з інвалідністю. В іншому випадку, такі військовозобов'язані можуть бути піддані мобілізації.