Вчені довго ламали голову над загадковими яйцями, знайденими понад десять років тому біля узбережжя Австралії, але тепер, нарешті, дісталися суті.

Цю новину оприлюднили на порталі новин «dailystar»

Акула Apristurus ovicorrugatus - це тип глибоководної акули, яка залишилася невідомою з тих пір, як понад 10 років тому біля узбережжя Західної Австралії було виявлено мертву вагітну самку.

З примарними білими очима особистість дивної акули була загадкою, але тепер вона вважається новим видом.

Вчені натрапили на старі яєчні шкаралупи, залишені в музеї-сховищі, і переглянули їх по-новому.

Популярні статті зараз

Кар’єри – «під ключ»: як Опімах з Держгеонадра допомагає Шапранупривласнювати підсанкційні родовища

Осудженна шахрайка Миколюк Ольга і надалі веде небезпечний бізнес в гаражі.

Налагодили ласу схему: як пилять державні гроші у Вишневій міській раді

Головний "захисник" ветеранів Сергій Куніцин – суцільний скандал: розкішні готелі Європи, діаманти, рейдерство будинків і несплата аліментів

Показати ще

23 квітня підтвердження нового виду було опубліковано у Journal of Fish Biology.

Apristurus ovicorrugatus був названий новим видом

Воно отримало свою назву від похідних від латинського слова «гофроване яйце», примітки до зовнішнього вигляду оболонок, знайдених у музеї.

Говорячи з LiveScience про химерні білі очі істоти, провідний автор дослідження Уілл Уайт сказав: «Це не звичайна риса для глибоководних видів, і тільки один інший вид, Apristurus nakayai з Нової Каледонії і Папуа-Нової Гвінеї, має цей характер».

Апристурус - це тип котячої акули, часто відомий як "акула-примара" або "акула-демон", а їх яйця химерної форми називаються гаманцями русалки.

Apristurus ovicorrugatus був названий новим видом

Усередині одного з яєць, знайденого у 2011 році, був пізній ембріон, що вказувало на те, що на той час це була акула, але не та, яка відповідала якомусь із відомих раніше ідентифікованих видів.

Потім в Австралійській національній рибній колекції було знайдено ще дві, і пара була зіставлена.

Уайт додав: «Яйця мали дуже характерні поздовжні гребені на поверхні, які мали Т-подібну форму у поперечному перерізі. Виявлено, що тільки один інший вид у світі має ящики для яєць з такою формою гребеня, і це зовсім інший рід».

В одному з яєць було виявлено пізній ембріон

Звідси вченим вдалося зіставити їх з акулою, знайденою понад десять років тому, яка на той час була помилково ідентифікована як південнокитайська котяча акула.

«На щастя, самка, яку ми знайшли, містила футляр для яєць з ідентичними ребрами та підтвердила наші підозри».