В Україні вже понад 14 місяців триває військовий стан та загальна мобілізація. Військовозобов'язані можуть отримати повістку.

Юрист Максим Шинжирбаєв пояснив, коли ж повістка вважається врученою і за яких умов її можуть підписати родичі військовозобов'язаного.

Повістку може отримати родич військовозобов'язаного

Повістка вважається врученим належним чином, якщо він був заздалегідь виданий, заповнений даними особи, що викликається, і її під підпис видали військовозобов'язаному. Також цей документ може отримати хтось із родичів, яким уже виповнилося 18 років, і вони постійно мешкають разом.

Повістка: скрін з мережі

Наприклад, особі виповнилося 18 років, він підлягає терміновій військовій службі. Повістку можуть вручити через його батьків, якщо вони живуть разом. Однак, коли, наприклад, 40-річний військовозобов'язаний живе окремо, але прописаний у батьків, то в такому разі неможливо через родича вручити. Тільки якщо достеменно відомо, що особа там мешкає постійно, - підкреслив юрист.

Популярні статті зараз

Розпил на мільйони: у Кременчуцькій громаді готують масштабну схему

Повістки поштою: коли чекати листа від ТЦК, хто визначає адресатів

Ситуація з системами оповіщення досі незадовільна: хто понесе відповідальність

Дуже татуйована бабуся роздяглася до трусів, щоб показати, на що вона витратила понад мільйон гривень

Показати ще

Також він додав, що повістка не вважається належним чином врученою, якщо її відправили поштою, у вайбер, повідомили телефоном або через смс. Тож маємо видати виключно власноруч.

Якщо особа відмовляється від вручення належним чином оформленого порядку денного, це може бути підставою для кримінального звинувачення. В Україні вже є вироки. Це вже по суті ухилення, зазначив Шинжирбаєв.