Телескоп Джеймса Вебба зробив приголомшливі знімки зірки Вольфа-Райє, яка в 30 разів перевищує розмір Сонця, коли вона випускає газ і космічний пил на останніх стадіях, перш ніж стати надновою.
Відповідну публікацію розмістили на порталі «dailystar»
Телескоп Джеймса Вебба спостерігав це явище у червні 2022 року в рамках однієї зі своїх перших місій після запуску у 2021 році, але фотографії були опубліковані лише нещодавно.
Зірка WR 124 - частина сузір'я Стрілець, що відноситься до групи Вольфа-Райє, спостерігалася як викид газу і пилу в космос. Стадія, на якій зірка скидає свій зовнішній шар, зазвичай є останньою фазою перед тим, як вона вибухне і стане надновою.
Телескоп Вебба зміг зафіксувати пурпуровий відтінок зірки в приголомшливих деталях завдяки технології високої роздільної здатності та камері ближнього інфрачервоного діапазону.
Мінус сотні мільйонів у бюджеті країни: правоохоронці розслідують, як нардеп Шаповалов допомагав бізнес-партнеру ухилятися від податків
БФ «Надія» та Валерій Дубіль передали для ГУР військове обладнання й РЕБи
Головний "захисник" ветеранів Сергій Куніцин – суцільний скандал: розкішні готелі Європи, діаманти, рейдерство будинків і несплата аліментів
К Александру Эллерту на свидание? Ксения Мишина разделась догола и побрила свою ...
Його попередник, телескоп Хаббл, сфотографував ту ж зірку кілька десятиліть тому, але на зображенні було видно лише вогненну кулю без будь-яких складних деталей.
WR124 приблизно в 30 разів більше Сонця, а більші зірки мають короткі життєві цикли. НАСА описує зірки Вольфа-Райє як "рідкісну прелюдію до знаменитого фінального акту масивних зірок: наднової".
У НАСА сказали: "В одному зі своїх перших спостережень космічний телескоп імені Джеймса Вебба НАСА зобразив зірку Вольфа-Райє WR 124 із безпрецедентною деталізацією. Відмінний ореол із газу та пилу обрамляє зірку та світиться в інфрачервоному світлі. Незважаючи на те, що це сцена зоряної смерті, астрономи також звертаються до зірок Вольфа-Райє за розумінням нових починань".
На даний момент WR124 скинув достатньо матеріалу, щоб відтворити сонце 10 разів, при цьому викинутий газ охолоджується при віддаленні від зірки, утворюючи космічний пил.
Астрономи сподіваються, що, спостерігаючи за зірками, що вмирають, вони зможуть краще зрозуміти ранню історію Всесвіту.
Читайте також:
Штучний інтелект з людського мозку: вчені приголомшили новими технологіями
Корабель-носій прибульців: офіційна заява Пентагону поставила на вуха всю планету