Українці можуть скоротити витрати на опалення майже на третину, якщо скористаються порадами від Державного агентства з питань енергоефективності та енергозбереження. Якщо скоротити витрати тепла у побуті, то вдасться значно заощадити, навіть не вдаючись до комплексного утеплення всього будинку, передають Патріоти України.

Одним із способів збільшити енергоефективність свого житла є встановлення теплового лічильника. Це дозволить платити тільки за ту кількість тепла, яку ви насправді споживаєте. Однак тут варто зазначити, що далеко не у всіх квартирах є технічна можливість встановити індивідуальні прилади обліку. Наприклад, у хрущовках через застарілу систему розведення тепла такі лічильники встановити неможливо.

Також можна встановити термостатичний вентиль. Радіатор повинен за розміром відповідати розміру кімнати. На кожному радіаторі слід встановити термостатичний вентиль. Він дозволить регулювати обсяг тепла, що подається до конкретного житлового приміщення.

Важливо також, щоб радіатори не закривалися важкими шторами, меблями тощо. Перед початком опалювального сезону варто перевірити систему. Це дозволить не допустити поривів під час експлуатації.

Не всі знають, що газовий котел, колонку або бойлер потрібно міняти кожні 15-20 років. Згодом ці прилади втрачають ефективність та споживають значно більше газу, ніж необхідно для підігріву води. Крім того, скоротити втрати дозволить система рекуперації тепла на вентиляції, утеплення вікон (або заміна), килими на підлогах. Також варто замінити старі радіатори, які мають нижчу тепловіддачу, ніж сучасні батареї. Так до квартири буде надходити більше тепла, хоча його споживання не зміниться

Популярні статті зараз

Найвищий рейтинг серед військово-політичного керівництва у Залужного, Буданова і Зеленського: опитування

"Кеш - це король: Микола Томенко поставив питання, коли ліквідують "маршрутну мафію" у Києві

«Приводи» за проституцію і керування авто під наркотиками. ЗМІ розповіли історію Віолети Зайнуліної-Вайсман

Вот это гибкость: Тина Кароль показала необычную позу в постели, Дан Балан оценил бы

Показати ще