За її словами, чоловік сподівається відкрити почесне консульство України у Тенерифе та стати почесним консулом, проте дуже любить «русский мир» й просуває проросійські наративи через свою асоціацію. Детальніше читайте у матеріалі.

«Повернення додому до Києва завжди викликало як у мене, так і у моєї донечки тільки позитивні емоції. Хворіючи на астму і працюючи віддалено, я мала можливість відкрити не так давно місце, де я могла бути певний час без гори таблеток і почувати себе здоровою відносно. Сухий клімат на острові Тенерифе, що в Іспанії – ось це місце, де буквально декілька років тому я опинилась на відпочинку і зрозуміла, що я можу бути тут без задухи», - розповіла українка.

Вона зазначила, що початок гарячої фази війни і бомбардувань її рідного Києва застав її разом з донькою якраз на Тенерифе.

«Зараз, сидячи у себе в квартирі на Подолі, відчуття двозначні. Радість повернення до України перекриває зараз біль. Неподалік нещодавно обстріляли росіяни ракетами будинок і там загинула дівчина журналіст. Вічна пам'ять всім загиблим! Наша перемога не викликає у мене ніякого сумніву, однак ціна буде дуже високою і кожен повинен зробити максимально все на своєму особистому фронті заради цієї перемоги. Хочеться, щоб Україна оновилася і щоб при владі не залишились ті покидьки, які кликали «русский мир» і пропагували його всіма методами. Дивлячись новини про окупований Херсон, де колабораціоністи проводять парад «9 травня» під прикриттям російських автоматів, розумієш, що зрадники завжди є і завжди будуть. Така істина. Але чому дивуватися. Ця моральна іржа була закладена цим самим «русским миром» ще з радянських часів», - розповідає далі українка.

Жінка розповіла, як під час відпочинку на Тенерифе познайомилася з українцем, який представився президентом асоціації українців на Канарських островах Андрієм Бліндою.

Популярні статті зараз

БФ молодіжної ініціативи «Надія» передав допомогу Державній прикордонній службі України

"Ну, все - прощай схема!" Чимало українців схопилися за голови. Зеленський ухвалив історичне рішення

Наталія Дегтярьова та Тетяна Бутковська: хто допомагав гральному бізнесу ухилятися від сплати податків

Дарницький воєнком Руслан Тригуб, який п'яним лазив та ганьбився, продовжує очолювати ТЦК

Показати ще

«23 лютого, за день до бомбардувань, влаштовував якраз вечірку на «День Защитника Родины», куди запрошував і мене, на що отримав різку відмову. А потім ми дивуємося, як може хтось стати на бік росіян, що вбивають і гвалтують наших людей», - додала вона.

Фото з тої самої вечірки напередодні війни в Україні. Андрій Блінда крайній зліва.

Жінка дивується, як українці можуть ходити на подібні заходи, а також не розуміє, як організації, які називають себе українськими, можуть просувати проросійські наративи за кордоном, адже Росія цинічно вбиває українців кожен день ще з 2014 року.

«Чи відомо українським дипломатичним установам в Іспанії про цю асоціацію? Чи вони знають про таких людей, як Андрій Блінда? І чи вони видавали якісь документи цьому «українцеві» від імені держави, адже сам він заявляє, що має офіційний статус? Сподіваюся, що це лише слова Андрія Блінди», - висловлює надію українка.

Як відомо з Facebook-сторінки організації, ще минулого року, коли Україна сьомий рік боролася з російською агресією, на сторінці організації, президентом якої є Андрій Блінда, публікували дописи з привітанням «С днем Победы», просувалися проросійськи наративи з «Великой Отечественной войной». В одному з дописів йшлося про святкування «9 травня на Червоній площі у центрі країни». Достеменно невідомо, чому на сайті ніби-то української організації Москву вважають центром України.

Допис на сайті організації Андрія Блінди у Facebook.

Крім цього, на сайті організації вітали також з «1 травня», що також є проросійським та радянським наративом, в який Росія намагається повернути Україну ось вже восьмий рік.

Допис на сайті організації Андрія Блінди у Facebook.

Нерідко на сайті організації рекламується заклад «Граф Більярд», де, за словами жінки, зустрічаються «російськомовні» острова Тенерифе.

Допис на сайті організації Андрія Блінди у Facebook.

«Вишенькою ж на торті є автомобіль пана Андрія Блінди, який наліпив на свою іномарку радянський «орден Перемоги», що порушує Закон України про декомунізацію та прославляє «все російське» на восьмому році російсько-української війни. При цьому, з його слів, він ще й сподівається відкрити почесне консульство України у Тенерифе та стати почесним консулом. Чи такі консули потрібні Україні у надскладні часи війни з Росією? Питання риторичне», - переконана жінка.

Автомобіль Андрія Блінди з радянським символом перемоги «Гвардія».

«Сподіваюся Херсон, як і наші інші тимчасово окуповані Росією міста і території повернуться до України і ми позбавимося всього, що затягує нас у прірву російської ями, як і від тих людей, хто нас раз за разом хочуть туди втягнути», - резюмувала українка.