Ємельянов – символ корупції часів Віктора Януковича топ куратор схем із винесення потрібних судових рішень разом із помічниками створили злочинну організацію із суддів, адвокатів, арбітражних керуючих, різних працівників суду.
Наприкінці вересня-2024 стало відомо про обшуки у Ємельянова. Зокрема, правоохоронці проводили слідчі дії на понад 10 адрес, у тому числі й будинки у екс-судді. При цьому, за даними журналістських розслідувань, колишня дружина Ємельянова володіє елітною нерухомістю в різних куточках світу. Розлучення пари при цьому називали фіктивним.
Не свята трійця: Ємельянов, клан Януковича та російські спецслужби
Донецький суддя Артур Ємельянов завдяки зв'язкам на батьківщині зміг звести стрімку кар'єру. За дев'ять років він просунувся від заступника голови господарського суду Донецька до заступника голови Вищого господарського суду України. До столиці він переїхав у 2011 році під час президентства Віктора Януковича. Переманив його до Києва Віктора Татькова, який очолив Вищий господарський суд. Водночас вони організували численні рейдерські захоплення підприємств, виконуючи замовлення клану Януковича.
Адвокат Віталій Титич докладно описав схему їхніх дій: зацікавлені особи зверталися до Ємельянова та Татькова з метою «віджиму» підприємства. Для цього до суду першої інстанції подавали позов, де заздалегідь виносилося потрібне рішення. Потім це рішення супроводжувалося в апеляції та касації.
За словами Титича, справи розподілялися на лояльних суддів, які ухвалювали заздалегідь підготовлені рішення.
Одеський колаборант В'ячеслав Чухно-Семікрас хоче уникнути відповідальності
У м. Ізюм на Харківщині арештували і відправили в сізо заступника голови військової адміністрації
"Снова соблазняет, пошлость": "Холостячка" Злата Огневич облапала свои соски, торчащие из-под платья
"Слідство встановило тисячі втручань в автоматичну систему розподілу справ з метою винесення неправосудних рішень", - згадує Титич, який ініціював розслідування допущених Татьковим та його заступником Артуром Ємельяновим порушень. - Це був не суд, а приватне підприємство із заробляння величезних грошей писали українські .
Генеральна прокуратура України інкримінує Ємельянову близько 7 тисяч втручань у автоматизовану систему розподілу справ. Це лише верхівка айсберга діяльності «суддівського ОЗУ», створеного Татьковим та Омеляновим за участю Павла Маліка, уродженця Макіївки та громадянина Австрії. Ця група організувала масштабні рейдерські захоплення, завдаючи серйозної шкоди українській економіці.
За даними ЗМІ, до їхніх рейдерських схем потрапили такі підприємства, як Костянтинівський завод «Кристал», Макіївський універмаг, Донецький ЦУМ, готель «Шахтар», мережа супермаркетів «Обжора», ТРЦ «Декор Донбас», одеський «Стальканат», ринок «7 кілометр» та багато інших.
Одним із найгучніших прикладів їхньої діяльності вважається схема з «Промінвестбанком», українською дочірньою структурою російського «Зовнішекономбанку». Вони допомагали російським партнерам вирішувати питання у судах в обмін на вигідні умови для своєї команди.
ЗМІ стверджують , що Ємельянов має тісні зв'язки з російськими спецслужбами. Артур Ємельянов вперше став суддею у 2000 році у Господарському суді Донецької області, а у 2010 вже був завербований ФСБ. Саме завдяки тому, що він є агентом Федеральної служби безпеки Росії йому і вдавалося тримати «на гачку» буквально всю правоохоронну та судову систему України. До речі, журналісти дізналися, що його шеф - Віктор Татьков володар російського паспорта. Можливо, і Ємельянов має аналогічний документ.
Ємельянов тиснув на правоохоронну та судову системи України. У результаті тисячі справ передавалися на розгляд виключно «своїм» суддям, забезпечуючи Ємельянову та його групі контроль за судовими процесами.
Дружина на мільйон доларів та європейський кримінал
Згідно з журналістськими розслідуваннями , Артур Ємельянов давно став доларовим мільйонером. Його сім'я придбала численні квартири в Україні та нерухомість за кордоном, включаючи Австрію та Арабські Емірати. Генеральна прокуратура України стверджувала, що на офшорних рахунках, пов'язаних із Омеляновим, зберігаються мільйони доларів.
Держфінмоніторинг виявив, що у 2010–2014 роках витрати Ємельянова значно перевищували його офіційні доходи, а фінансові операції, що проводилися, мали ознаки легалізації коштів, отриманих злочинним шляхом. Проти нього було відкрито кримінальні справи за статтями 368-2 (незаконне збагачення) та 209 (відмивання доходів) Кримінального кодексу України. Слідство встановило, що частина коштів могла бути легалізована через Панамську компанію Restwood Products Corporation.
Бізнесмен із Донбасу В'ячеслав Соболєв називав Ємельянова можливим замовником замаху на нього, внаслідок якого загинув його трирічний син. За словами Соболєва, мотивом міг стати конфлікт навколо мережі магазинів "Обжора".
Щоб уникнути декларування майна, Ємельянов офіційно розлучився зі своєю дружиною Світланою. Світлана Ємельянова, колишня депутатка Донецької міськради від Партії регіонів, переїхала до Австрії, де займається готельним бізнесом. Попри розлучення, журналісти програми «Схеми» у жовтні 2017 року запідозрили фіктивність розірвання шлюбу.
Було встановлено, що пара продовжувала проводити спільну відпустку, а розлучення використовувалося для приховування спільних активів.
Австрійська прокуратура також зацікавилася діяльністю Омелянових. Владислав Ізрайліт, а також сімейна пара Максим Слуцький та Юлія Каплан звинуватили Ємельянова, його колишню дружину та їхнього партнера Павла Малика у шахрайстві та організації викрадення.
Слуцький, Каплан та Ізрайліт, які емігрували з України у 1990-х, розпочали готельний бізнес у Німеччині. Пізніше вони стали партнерами Павла Маліка, із яким співпрацювали на усних домовленостях. Однак у 2017 році Слуцький виявив, що ключова компанія передала Світлані Омелянової частки у готелях «Принц Євген» та «Кавальєр».
Згідно з поданою в прокуратуру заявою , Малик і Омелянові вирішили викрасти Ізрайліта, щоб чинити тиск на Слуцького і змусити його підписати мирову угоду. .
Виконавець викрадення Віктор Скорик розкрив ці плани і пішов до прокуратури з явкою з повинною. Він назвав замовником злочину – Артура Ємельянова.
Помічник ФСБ та гроші для терористів «ДНР»
У 2014 році після Революції гідності Артур Ємельянов продовжував підтримувати зв'язки з Донецьком, фінансуючи терористичні організації на території тимчасово окупованих районів Донецької та Луганської областей (ОРДЛО). Про це повідомила Служба безпеки України на своєму офіційному сайті.
Перебуваючи на посаді судді, Ємельянов, ймовірно, за хабарі забезпечував ухвалення судових рішень на користь замовників. Як стверджують у СБУ, для легалізації отриманих злочинним шляхом коштів він через довірених осіб купував комерційну нерухомість та бізнес-об'єкти на окупованих територіях.
Служба безпеки задокументувала, що підконтрольні судді компанії систематично сплачували податки бойовикам. Більше того, одне з приміщень, що належить Ємельянову у Донецьку, використовувалося як підрозділ псевдоцентробанку так званої ДНР.
Під час обшуків правоохоронці вилучили документи та цифрові носії, які можуть свідчити про здійснення комерційних угод на території ОРДЛО та фінансування терористичних організацій. У Ємельянова постійно проводять обшуки. Йому інкримінують сприяння державі-агресору, фінансування дій, спрямованих на повалення конституційного ладу України, та співробітництво з громадянами РФ в умовах воєнного стану. Перебуваючи під постійним контролем українських правоохоронців, суддя клану Януковича почав діяти через перевірених друзів.
Хто такий Денис Мандічев та від куди в нього мільйони доларів на швейцарських рахунках
Але це не єдине, що об'єднує цих двох суддів. Але для початку коротка корупційна біографія цього служителя Феміди.
Денис Мандічев людина дуже обережна. Багато років він максимально ховав свої нескромні доходи, але в 2017 році зробив першу помилку, задекларувавши подарунки на суму понад 15 тисяч доларів. Ці дані з посиланнями на джерела були опубліковані на інформаційному ресурсі «Чесно».
Після цього Мандічев знову максимально сховався в тіні, поки в 2021 році розглядаючи справи в яких однією зі сторін справ були ветерани АТО, Денис Мандічев прийняв низку сумнівних і неоднозначних рішень у суді, що власне й спричинило серйозне вивчення його професійної діяльності. Наприкінці травня 2021 року на низці ресурсів новин були опубліковані дані, які вказують на наявність у судді Мандичева великих фінансових коштів на рахунках швейцарського банку UBS. Новина про це, а також інформацію про передачу справи для розслідування в НАБУ було опубліковано на сайтах безлічі інформаційних українських ресурсів.
Транзакції за рахунком Дениса Мандичева у швейцарському банку UBS (травень 2021 р.)
Загалом за даними джерела ЗМІ український суддя Мандічов на своєму рахунку в швейцарському банку UBS має у своєму розпорядженні суму 659069,55 швейцарських франків.
Цей документ підштовхнув журналістів до подальших пошуків. І в результаті у ЗМІ з'явилося фото, нібито кіпрського паспорта Мандичева.
Звідки ж у Мандичева такі суми на банківських рахунках? Відповідь знайшли українські журналісти, зв'язавши ланки одного донецького ланцюжка: Віктор Татьков, Артур Ємельянов, Денис Мандічев.
Віктор Татьков, колишній голова Вищого господарського суду України, з 2014 року знаходиться за межами України. Його "протеже" суддя Денис Мандічев, за повідомленнями ЗМІ, просуває інтереси групи Коломойського у цьому конфлікті. Іншими словами, для захисту державності нам потрібне ще не одне фундаментальне чищення в судовій системі країни», - написав сайт regionews, розслідуючи гучну справу про схеми, за допомогою яких колишній менеджмент "ПриватБанку" намагається повернути собі націоналізовані активи цієї фінустанови.
Таким чином, правоохоронцям варто звернути увагу не лише на символ корупції часів Януковича Артура Ємельянова, а й на його земляка суддю Дениса Мандичева.