Навіть після затримання Бурдейного при перевезенні сотні тисяч доларів, його не лише поновили на службі у митних органах, а навіть призначили керівником зміни на митному посту «Ягодин» Волинської області. А справу проти нього швидко закрили ухвалою Вищого антикорупційного суду.
Кар’єрний ріст Михайла Бурдейного розпочався з Волинської митниці, спочатку він був головним державним інспектором, потім начальником митного поста, а нині – керівник зміни митного посту «Ягодин». Неодноразово саме на зміні Бурдейного, пропускали буквально набиті автівки з контрабандою.
Відтак, лютому 2021 року, польські митники виявили 75 ящиків контрабандних цигарок. Автівку без проблем пропустили через червоний коридор, та оформили як порожню, і пропустили на польську сторону. Цікаво, що все це трапляється саме на зміні Бурдейного. За чутками, саме він «відкриває ворота» митниці для тіньових вантажів. Для цього використовують схему «переворот», точніше оформляють дорогий товар як дешевий. За інформацією ЗМІ, до цього ймовірно причетні компанії: «Агроті Сервіс», «Каскад пром» та «Картер плюс».
Днями, після інциденту, працівники ДБР затримали службове авто з валютою та золотом на пункті пропуску «Ягодин». Відомо, що транспорт належав українській дипломатичній станції в Польщі. Під час обшуків слідчі виявили більше ніж сто тисяч у різних валютах, золоті вироби, та ящики з цигарками. Тоді ДБР затримали на контрабанді двох працівників посольства України в Польщі, та звільнили їх.
Зарплату збільшать тільки обраним. Для освітян, науковців, медиків, ВПО, пенсіонерів влада грошей на наступний рік не знайшла, – Тимошенко
"Кеш - це король: Микола Томенко поставив питання, коли ліквідують "маршрутну мафію" у Києві
Чехлов Артем Юрійович: як допомогти податковій кошмарити бізнес
К Александру Эллерту на свидание? Ксения Мишина разделась догола и побрила свою ...
У квітні цього року Михайло Бурдейний опинився серед ста працівників митниці, яких відсторонили від виконання посадових обов’язків, після засідання РНБО. Тоді Державна митна служба України заявила, що діяльність посадовців пов’язують з контрабандою та вони можуть бути причетні до корупційних правопорушень. Проте термін відсторонення митника минув. І Михайло Бурдейний знову повернувся на роботу, та навіть взяв участь у конкурсі на посаду керівника Волинської митниці. Але до фінального етапу конкурсу його так і не допустили, все через те, що Бурдейний не пройшов співбесіду з комісією щодо доброчесності. Але це не безпідставно, бо вже у червні цього року його затримали з 700 тисячами доларів у багажнику власного авто. За інформацією правоохоронців, посадовці за хабарі допомагали перевозити вантажі через кордон без сплати митних платежів. При цьому начальник систематично збирав та зберігав у себе отримані гроші, частину з яких розподіляв між іншими правоохоронними структурами.
Бурдейний, попри підозру досі продовжує працювати в органах. На час розгляду справи, він скористався тривалим лікарняним, доки НАБУ та прокуратура не закрили справу. Бурдейний повернувся на посаду 18 жовтня 2024 року і нині він – керівник зміни на митному посту «Ягодин». Цікаво, що у самого митника у декларації немає ані власного житла, ані автомобіля. Під питанням навіть те, де проживає митник, працюючи на «Ягодині. Бо у його останніх деклараціях не вказано жодного орендованого житла на Волині. А місцем. проживання офіційно він вказав селище Кельменці у Чернівецькій області, де мають будинок його батьки. Якщо у самого Бурдейного з нерухомості – пусто, то його родичі чи не щороку обживаються новим майном. Відтак, дружина митника, Ірина у 2018 році стала власницею будинку в селі Росошани, що на Буковині, на понад 130 метрів квадратних. Та судячи із дописів у соціальних мережах, проживає вона із дітьми зовсім не на Буковині, а у Львові. Старша донька митника Дарія часто публікує фото з двору житлового комплексу «Добра оселя». Саме тут має квартиру мати Бурдейного, Галина.
Також на те, що сім’я проживає у Львові вказує й постанова, яку у липні 2020-го року виніс Франківський районний суд міста Львова. Нею дружину митника, Ірину Бурдейну оштрафували за порушення правил дорожнього руху, на новенькій автівці «Lexus», прямо із салону. Окрім того, жінка має у власності ще три паркомісця у Львові.
Найбільше за останній час придбала мати митника Галина Бурдейна. Чи не найдорожче її придбання – будинок у закритому котеджному містечку «Панська Гора», що у селі Сокільники, неподалік Львова, на майже 250 метрів квадратних. Нині всі котеджі від забудовника – продані, але на сайтах з продажу нерухомості ціна на будинок із ремонтом тут стартує від 10 мільйонів гривень, та може сягати до 45 мільйонів.
Галина Бурдейна також має у власності три земельні ділянки на території Грушовецької сільської ради, що у Чернівецькій області. Нову нерухомість у Львові придбав і батько митника, Володимир. У квітні 2021-го року, він оформив два паркомісця у новобудовах житлового комплексу «Америка», що обійшлись приблизно у 8 тисяч доларів. Сумнівно, що хтось купуватиме паркомісця без житлової чи комерційної нерухомості поблизу. Тому цілком імовірно, що найближчим часом чоловік зареєструє ще щось за цією ж адресою.
Він також має у власності дві земельні ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва у селі Леньківці, та одну в селі Коновка Чернівецької області. Окрім того, чоловік має у власності житловий будинок у селі Макарівка, та селищі Кельменці. Звідки у батьків Бердейного стільки майна – невідомо, бо за останні роки вони не мали жодного бізнесу.
Скромна у митника не лише нерухомість, за інформацією із декларації, за 2023 рік він заробив 190 тисяч гривень за основним місцем роботи, а це трохи більше 15 тисяч на місяць. Тим часом дружина Бурдейного, Ірина отримала трохи більше ніж 450 тисяч гривень від заняття підприємницькою діяльністю. У 2020 році, вона зареєструвала фізичну особу підприємця у смт Кельменці, з надання послуг перукарням та салонам краси.